Kelionės maršrutas – Nida – Didžioji kopa – Nida.
Kelionės trukmė – 1 val. 

Kelionė Prie Didžiosios kopos yra viena iš geriausių ir populiariausių kelionių, siūlomų Jums.

Ji trumpa bet NEPAMIRŠTAMA

Kapitonas supažindins Jus su saugumo reikalavimais, būnant laive ir su maršruto kuriuo plauksite ypatumais ir istoriniais faktais, įdomybėmis į ką reiktų atkreipti dėmesį.

Kapitonas atlieka senovinį ritualą, pūsdamas kriauklę ir taip paskelbdamas kelionės pradžią. Kriauklės garsas girdimas visame uoste ir toli už jo ribų, tai pritraukia daugelio žmonių dėmėsį, dėl neįprasto jos garso. Po šio ritualo ir prasideda mūsų garsioji kelionė prie didingosios Didžiosios kopos. Jūs atsidūrėte klasikiniame raudono medžio laive, kurį valdo įgudęs, daug ko matęs ir daug ką galintis papasakoti kapitonas. Kas gi gali būti geriau ir įdomiau ?!

Stebūklai ir nuotykiai prasideda.

Palengva išplaukiame iš Nidos uosto į Kuršių marias kurios dažniausiai būna ramios  ir net tie kurie bijo vandens ar bangavimo, ar serga jūros liga, nejaus didelio diskomforto. Laivas yra patikimas ir saugus, visi keleiviai gali jaustis saugiai ir ramiai. Mažieji komandos dalyviai mielai priimami į laivą ir su tėvų priežiūra gali saugiai ir gerai jaustis mediniame laive.

Pro Nidos uosto vartus,  atsiveria nuostabus vaizdas į Nidos miesto panoramą. Nida – miestas paskendęs žalumoje atrodo ypač gyvas, nes aplinkui yra apsuptas pušų kurios vasaros metu skleidžia malonų kvapą.

Sukame link Parnidžio kopos, kuri yra viena iš didžiausių kopų Nidoje. Praplaukiame pro Tylos slėnį, kur ant kranto žiūri į marias Milžines Karalienės Neringos sostas

(būdami krante kiekvienas gali ant jos pasėdėti ir pasigrožėti vaizdu į kopą ir Kuršių marias.)Parnidžio kopos viršuje matomas saulės laikrodis, kurį irgi galima aplankyti būnant krante, net iš vandens jis matomas visa savo puikybe.

Kelionė tęsiasi ir nėra kada nuobodžiaut, nes tuoj horizonte pamatome toli į marias išsikišusį Grobšto ragą. Tačiau iki jo nuplaukti negalime nes Grobšto ragas jau yra Rusų teritorijoje. Bet jis aiškiai matomas ir gerai įžiūrima jo kranto linija. Keleiviams nereikėtų nerimauti dėl pasieniečių, visi leidimai plaukti į ES pasienį  yra. Būsime prie pat Rusijos federacijos sienos, tad  iš arti galėsite matyti jos žymėjimą ant pasienio plūdurų kurie yra  geltonos spalvos ir žymi neutralią pasienio zoną,  svarbu nepamiršti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą , jei atsirastų būtinybė jį pateikti pasienio tarnautojams.

Ir galiausiai dar šiek tiek paplaukus, prieš jūsų akis atsiveria kvapą užgniaužiautis vaizdas.

Didžioji kopa atsiveria visu savo grožiu ir didybe. Tokio didingo ir nuostabaus grožio kuris atsiveria prieš akis, neįmanoma aprašyti, tai būtina pamatyti.  Didžioji kopa yra Grobšto gamtinio rezeravato teritorijoje, o čia gyvena į Lietuvos Raudonąją knygą įrašytas jūrinis erelis. Galbūt jums nusišypsos sėkmė ir šios kelionės metu, dar ir pavyks pamatyti vieną rečiausių paukščių, kurio išskleistų sparnų ilgis gali siekti net iki 2,5 metro! Artejame prie Didžiosios kopos ir kuo ji arčiau tuo ji didesne. Prie pat priplaukus matoma kokia ji milžiniška ( jos aukštis apie 50 m).

Klasikinis laivelis su kuriuo plaukiame nedideleje svečių grupėje gali priplaukti prie pat kopos ( ko negali didieji laivai dėl didelės Jų grimzdos).

Priplaukę sustojome ir mėgaujamės tyla, kurią teikia šis nepaprasto grožio ir ramybės kampelis. Kapitonas naudodamasis ypač palankiomis sąlygomis atlieka meditacija kuri trunka apie 15 minuciu su Tibeto dainuojančiais dubenėliais. Po atpalaiduojančios mintis ir kūną meditacijos žmonės neretai pajunta ryšį su juos supančiu vandeniu ir juos supančia gamta, buna ant tiek pailsėję ir atsipalaidavę, kad kartais net nenori išlipti iš laivo. Buvo atvėjis ,kad poilsiautojai tą patį vakarą užsisakė kelionę, dėl pakartotinos meditacijos. Pasibaigus meditacijai grįžtame į uostą per 20 min.

Nepraleiskite progos pažvelgti į Nidos grožybes iš vandens, pamedituoti, ramiai supantis ant bangų prie Tibeto dubenėlių garsų, paragauti vegetariškų Tibeto saldūmynų ir paprasčiausiai įdomiai ir tūriningai praleisti laisvalaikį. Kviečiame kartu pakeliauti klasikiniu raudonmedžio laivu, kuris alsuoja Indijos ir Tibeto dvasia.

Kaina už visą laivą – 120 Eur.

Dėmesio!

Keliaudami nepamirškite su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų. Pasienyje budintys pareigūnai gali atvykti patikrinti kateriu plaukiančius keliautojus.

Plaukiant laivu kiekvienas keleivis vaišinamas egzotiškais indiškais vienuolių rankų darbo gardėsiais. Atliksime trumpą meditaciją su Tibeto dainuojančiais dubenėliais prie Didžiosios kopos (Sklandytojų kopos). 

Žymos: laivo nuoma Neringoje | laivų nuoma Nidoje | plaukimas laivu Kuršių mariose |