Kelionės trukmė – 6 valandos.

Maršrutas – Nida – Mingės kaimas – Nida

Leiskitės į stebuklingą  kelionę jachta į Mingės kaimą!
Ši ekskursija idealiai tinka tiems, kurie svajoja praleisti nepamirštamą dieną plaukiodami jachtoje, o gal net nori įvaldyti buriavimo laivu meną. Šios kelionės metu tikrai pasijusite tikru jūrininku. Galėsite valdyti burlaivį, kurio bures alsuoja gaivus jūros vėjas. Kas gali būti maloniau už vėjo garsą burėse ir bangų čiurlenimą į jachtos šonus?

Geriausias laikas plaukti i ekskursija yra rytas iki 10 valandos. Išplauksime iš Nidos uosto ir galėsime stebėti Kuršių nerijos bei Nemuno deltos paukščių įvairovę. Paukščiai aktyviausi ryte, todėl jai pasiseks tikrai galėsime išvysti retas jų rūšis.

Išplaukus iš uosto atsiveria nuostabus vaizdas į Nidos miestą. Kurortinio miestelio pakrantė nusėta namais tarp pušų. Ir žinoma, pakrantėje galite pasigrožėti Parnižio ir Didžiosiomis kopomis.

Ši kelionė truks maždaug 2,5 valandos. Vyksime į Nemuno deltą ir mėgausimės gražiu oru plaukian laivu. Jei norite, galite net sėsti prie vairo ir pajusti, kaip jūsų valdoma jachta įveikia Kuršių Marių bangas.

Kita atrakcija, kurią sutiksime savo kelyje, bus Ventės ragas – tai viena didžiausių paukščių žiedavimo stočių Europoje. Čia paukščiai gaudomi specialiais tinklais ir žieduojami. Ventės švyturys – didingas statinys, praeityje ne kartą padėdavęs jūreiviams ir žvejams, perspėjes apie slypinčius pavojus Kuršių nerijoje ir padėjes plaukioti tamsiomis naktimis.

Pažvelkite link Klaipėdos! Jums pristatomas Pilkosios kopos, dar žinomo kaip Mirusios kopos. Geltona smėlio paplūdimio linija driekiasi palei krantą lyg auksinė virvelė. Priekyje yra didžiausias Nemuno deltos intakas – Atmatos upė. Dabar mūsų žvilgsnis nukreiptas į krantus. Čia tarp aukštos žolės ir minkšto smėlio peri ir būriais būriuojasi įvairūs paukščiai. Jei pasiseks, galime net išvysti didingus jūrinius erelius, sklandančius danguje tarsi gyvus laisvės simbolius. O kairiajame Nemuno krante – kormoranų kolonija, jų siluetai kontrastuoja su šviesiu dangumi. Mūsų kelias veda prieš srovę, o bures nuleidžiame įjungdami jachtos variklį. Nemuno srovės greitis siekia apie 7 kilometrus per valandą, o norint pasiekti Uostadvarį, turime įveikti jos pasipriešinimą. Iš čia jau matosi Rusnės salos švyturys.

Uostadvaris – senovinis ir jaukus miestelis. Praėjusį šimtmetį čia veikė malūnas, virė gyvenimas. Užlipus į švyturio bokštą atsiveria nuostabus vaizdas į Nemuno upės deltą.

Jachta keliaujame  Minijos upės. Savaitgaliais, kai turistai laivais keliauja į Mingės kaimą, čia ypač intensyvus laivų eismas. Pagrindinė Mingės kaimo gatvė driekiasi  Minijos upę, todėl kaimas vadinamas „mažąja Lietuvos Venecija“. Juk be vandens transporto čia būtų neįmanoma gyventi. Mingės kaimas turistų pamėgtas ne tik dėl savo išskirtinės vietos, bet ir dėl paukščių įvairovės, kurias čia galima pamatyti ypač pavasarį. Tie, kurie atras jėgų keltis anksti ryte stebėti saulėtekio, supras, kokia ypatinga ši vieta. Rytinis paukščių giedojimas saulėtekio metu tikrai paliks pėdsaką kiekvieno žmogaus širdyje ir pripildys grožio, ramybės ir vidinės pusiausvyros.

Nedideliame Mingės kaimelyje yra svečių namai ir viešbučiai, tad panorėję čia galėsite apsistoti patogiai, kad ir kelioms dienoms. Galite pramogauti tyrinėdami apylinkes valtimis ar dviračiais, kuriuos galima išsinuomoti.

Mingė – puiki vieta, kur galite pabėgti nuo kasdienių rūpesčių, problemų ir miesto šurmulio, mėgaujantis švariu oru ir ramybe.

Papietavę ir apžiūrėję Mingės kaimą,  plauksime laivu atgal kita upės atkarpa. Plaukiame Minijos upe, Upaitės upe, kur ant upės esantys ženklai praneša, kad patekome į Nemuno deltos draustinį. Čia, sekliuose vandenyse, toli nuo sausumos plėšrūnų, peri paukščiai, o mes turime sulėtinti tempą, kad netrukdytume jiems ramiai gyventi mėgstamoje vietoje. Jums tikrai patiks ši rami kelionės dalis.

Išplaukiame į Kuršių neriją ir privažiuojame Ventės raga, kur plika akimi matosi išmėtyti žiedinės žvejybos stotelių tinklai, skirti gaudyti ir žieduoti migruojančius paukščius. Ventės prieplauka driekiasi toli į Kuršių marius, čia dažnai galima išvysti prieplauka vaikštančius ir šia nuostabia vieta besimėgaujančius turistus.
Ventoje įsikūręs Tado Ivanauskos muziejus. Paroda muziejuje skirta Lietuvoje gyvenantiems paukščiams.

Paprastai grįžimas namo visada suvokiamas greičiau, tačiau vis tiek laukiame malonios kelionės burine jachta, kuri truks apie 2.5 valandas. Vėjo varoma jachta slys per bangas, o savo veiduose jausime Kuršių marių vandens purslus.

Grįžus į kurortinį Nidos miestelį, dar ilgai mus lydės dienos įspūdžiai, o prisiminimai apie kelionę jachta į Mingės kaimą išliks atmintyje ilgam. Ypač nudžiugins mažieji įgulos nariai, nes jie galės pasijusti tikrais Kapitonais, stovėdami prie jachtos šturvalo ir ją valdydami. Jūs tikrai išgirsite ispūdžių banga jų balsuose ir pamatysite džiaugsmo kibirkštį jų akyse, nes kuris vaikas nesvajoja vieną dieną tapti piratu? Ir mes džiaugsimės Jus vėl pamatę ir galėsime pasiūlyti ne vieną įdomią kelionę per Kuršių jūras ir Nemuno deltą. Geriausi linkėjimai!

Kaina už visą laivą – 330 Eur.

Plaukiant laivu kiekvienas keleivis vaišinamas egzotiškais indiškais vienuolių rankų darbo gardėsiais. Atliksime trumpą meditaciją su Tibeto dainuojančiais dubenėliais Minijos upės senvagėje. 

Žymos: laivo nuoma Neringoje | laivų nuoma Nidoje | plaukimas laivu Kuršių mariose |